W niedzielę 6 grudnia czyli w Mikołajki odbył Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla szkoły w Kakooge (Uganda). Był on częścią akcji „Szkoła Szkole”, której pomysłodawczynią jest polonistka ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach – Beata Szarata. Podczas kazania misjonarza pochodzącego z Sądecczyzny Bogusława Dąbrowskiego, który współtworzył Misję w Kakooge w Ugandzie poczuła, że musi odpowiedź na potrzeby tamtejszych dzieci. „Nie mogłam znieść myśli, że dzieci uczęszczające do tej szkoły jedzą tylko jeden posiłek dziennie i postanowiłam, że będziemy zbierać pieniądze na jedzenie właśnie. Z pustym brzuchem trudno się uczyć i poznawać świat” tłumaczy pani Beata. W ten sposób udało się zebrać ponad 1000 zł ze sprzedaży wody mineralnej i soków w SP w Wielogłowach. 

Aby wziąć udział w biegu wystarczyło dodać się do wydarzenia na Facebooku i 6 grudnia (niedziela) przebiec dowolną trasę z aplikacją do biegania (Runkeeper, Endomondo, Strava) lub zegarkiem sportowym. Po biegu przesłać w prywatnej wiadomości na Facebooku zdjęcie trasy z aplikacji, dołączając również swoje zdjęcie z trasy.

Liczba zgłoszeń przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – zgłosiło się 37 osób, którzy przebiegli 398, 59 km, dzięki czemu Branżowa Szkoła I stopnia „Praktyk” mogła wpłacić na konto Misji Franciszkańskich 500 zł.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w wydarzeniu. W przyszłym roku mamy nadzieję na powtórkę 🙂