Historia

Sprawdźcie jak to się stało, że TAKA szkoła powstała w naszym regionie.

Edukacja i biznes

Szkoła PRAKTYK powstała z myślą o potrzebach firmy Wiśniowski, która borykała się z brakiem wykwalifikowanych pracowników fizycznych, głównie ślusarzy i operatorów obrabiarek skrawających. Od tego czasu do współpracy dołączyło wielu pracodawców z Sądecczyzny, którzy również doceniają możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników.

Po pierwsze praktyka!

Uczniowie mogą liczyć na pomoc szkoły przy szukaniu właściwej dla siebie firmy pod kątem praktyk. Jest to możliwe m.in. dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Sama nazwa szkoły – PRAKTYK, której pomysłodawcą jest Stanisław Mróz, ma zwrócić uwagę na praktyczny wymiar nauki w szkole i dążenie do przekazania uczniom kompetencji zawodowych na wysokim poziomie

Bezpiecznie i kameralnie

Szkoła powstała z myślą o uczniach z okolicznych miejscowości, którzy chcą uczyć się i zdobywać zawód w bezpiecznej placówce. Do tej pory otwarto dwa oddziały: w Chełmcu i Wielogłowach, gdzie każdy uczeń traktowany jest indywidualnie i ma szansę na rozwinięcie swoich talentów.

Wsparcie

Uczniowie PRAKTYKA mogą liczyć na dopłatę do organizowanych wycieczek oraz kursów dodatkowych. Co więcej, szkoła wypożycza podręczniki, tak aby każdy z wychowanków miał łatwy dostęp do nauki.

Nadchodzące wydarzenia

październik 2023

02paź2023

Ślusarz – III stopień

Od 7.00

Lokalizacja: Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu, sala 6

Więcej szczegółów...

02paź2023

Fryzjer – III stopień

Od 7.10

Lokalizacja: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, sala 44 – II piętro

Więcej szczegółów...

02paź2023

Cukiernik – III stopień

Od 7.30

Lokalizacja: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, parter

Więcej szczegółów...