W tym roku nasza młodzież miała okazję wziąć udział w konkursie ekologicznym pt. „Możesz wiele – okaż kulturę i chroń naturę”. Jego celem było włączenie Was drodzy uczniowie w ochronę naszej planety. Chcieliśmy abyście wyszli z domu i zrobili coś dobrego, by nam wszystkim żyło się lepiej. Konkurs miał ponadto na celu:

– propagowanie idei recyklingu;

– zwrócenie uwagi uczniów na problematykę nadmiaru śmieci;

– nauka zdrowych postaw poprzez zabawę

– ukazanie, że odpadki można powtórnie wykorzystać;

– kształtowanie wrażliwości na środowisko

Mogliście wybrać aktywność z podanej listy:

– zbieranie śmieci w lesie, okolicy w której mieszkasz,

– segregacja śmieci, zbieranie plastikowych nakrętek

– sadzenie nowych drzew,

– sadzenie warzyw i ziół w ogródku oraz dbanie o nie;

– ponowne wykorzystanie rzeczy/produktów  w ramach ruchu  “zero waste” polegające na nadawaniu rzeczom które są nam już zbędne „drugiego życia” i ponowne ich wykorzystanie – np. przerabianie starych ubrań, ze szklanych butelek powstają ozdobne wazoniki itp.

– nauka i propagowanie właściwych nawyków ekologicznych jak np. wybór  reklamówki wielokrotnego użytku zamiast plastikowej w trakcie codziennych zakupów, nauka niemarnowania wody itp.

Cieszymy się że chociaż kilkoro z was udało nam się zachęcić. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.