Nasz dotychczasowy Mikołajkowy Bieg Charytatywny nieco przesunęliśmy i w tym roku odbył się już po raz trzeci, ale tym razem pod nazwą Walentynkowy Bieg Charytatywny, ponieważ odbywał się w okolicy Święta Zakochanych. W tym roku na udział mieliście aż tydzień. Pozostałe zasady nie uległy zmianie, uczestnicy mieli za zadanie przemierzyć dowolny dystans na ulubionej trasie, a szkoła wpłaciła złotówkę na jedzenie dla uczniów z Ugandy za każdy przebiegnięty kilometr. 

W tym roku w biegu wzięło udział 27 osób, które przebiegły 431,18 km, a my wpłaciliśmy 500 zł na jedzenie dla uczniów ze szkoły w Kakooge. 

Nasz Bieg Charytatywny jest częścią akcji pt. „Szkoła Szkole”, której pomysłodawczynią jest Beata Szarata – polonistka z Wielogłów. Podczas kazania misjonarza pochodzącego z Sądecczyzny Bogusława Dąbrowskiego, który współtworzył Misję w Kakooge w Ugandzie, poczuła, że musi odpowiedź na potrzeby tamtejszych dzieci. – Nie mogłam znieść myśli, że uczniowie ze szkoły w Kakooge jedzą tylko jeden posiłek dziennie i postanowiłam, że będziemy zbierać pieniądze na jedzenie właśnie. Z pustym brzuchem trudno się uczyć i poznawać świat – tłumaczy pani Beata. Akcja rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku i od tej pory udało się zebrać ponad 7000 złotych na jedzenie dla uczniów z Kakooge. 

Więcej o tym jak powstawała Misja w Kakooge i z jakimi boryka się problemami, przeczytacie w książkach księdza Bogusława Dąbrowskiego „Spalić paszport” oraz „Oddech Słońca”.