Pierwszoklasiści 23 września złożyli ślubowanie, zostali pasowani na uczniów i tym samym dołączyli do społeczności szkolnej Branżowej Szkoły I Stopnia „Praktyk” w Chełmcu.

Oficjalna część rozpoczęła się od pasowania na ucznia przez Pana Dyrektora Stanisława Mroza, gdzie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali koszulki z logotypem Branżowej Szkoły I Stopnia w Chełmcu. Po zakończeniu oficjalnej części pierwszoklasiści udali się na poczęstunek w formie pizzy. Następnie „Pierwszaki” rozegrali towarzyskie spotkanie w siatkówkę w ramach wzmocnienia współpracy i integracji koleżeńskiej.

Nowi nauczyciele + nowe koleżanki i koledzy + nowy budynek = nowa szkoła, NOWE WSZYSTKO, TAKIE NIEZNANE… Sami zobaczcie co tam się działo. Było pysznie, a potem aktywnie