W PRAKTYKU nie można się nudzić!!! Z okazji Dnia Języka Polskiego mieliście okazję wykazać się kreatywnością i udać się w podróż po tajnikach naszego ojczystego języka wraz z tajemniczym Polonusem, który zostawił wam w liście cenne wskazówki. Podążając za jego radami odkrywaliście w kolejnych etapach swojej wędrówki tajniki naszej „Skarbnicy wiedzy”, wertowaliście stronice ksiąg… szukając w nich odpowiedzi, wykazywaliście się znajomością przysłów polskich oraz łamaliście sobie głowy nad krzyżówkami i rebusami. Wasza kreatywność nie miała końca podczas tworzenia plakatów i reklam. To nie wszystko udało się wam stworzyć z tej okazji własne piosenki i je pięknie zaśpiewać! Z pieśnią na ustach każdy z was wracał do klasy ze słodkim upominkiem. Kolejny raz udowodniliście nam że potraficie się świetnie bawić!