20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, w tym roku pod hasłem „Woda w krajobrazie”. Zdając sobie sprawę jak ważna jest przestrzeń, w której żyjemy, bo od jej kondycji zależy nasze zdrowie, a nawet życie, postanowiliśmy w tym roku po raz pierwszy włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaznaczyła iż „biorąc pod uwagę, iż woda jest integralnym i immanentnym składnikiem wielu krajobrazów, a znaczenie wody w krajobrazie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak w obliczu coraz bardziej uszczuplających się zasobów wody, w ramach tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu będą podejmowane działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa odnośnie roli wody w kształtowaniu i funkcjonowaniu krajobrazów.” Dlatego podczas godzin z wychowawcą nasi uczniowie zastanawiali się nad rolą wody w naszym życiu oraz dyskutowali co zrobić, aby tej wody nigdy nam nie brakowało. Owocem tych lekcji są plakaty o wartości wody w naszym życiu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.