W poniedziałek 6 maja nasi trzecioklasiści wzięli udział w lekcji z doradztwa zawodowego, którą poprowadzili, Katarzyna Klag – specjalista ds. rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Biura Pracy oraz Krzysztof Borek doradca EURES.

Była to bardzo cenna lekcja z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie dostali odpowiedzi na pytania: Co dalej po szkole? Jak znaleźć pracę i dobrego pracodawcę? Gdzie się zgłosić? Czy ktoś mi doradzi? Bezpłatnie? Jak chcę wyjechać do pracy to jak się mam do tego przygotować?

Polecamy usługi międzynarodowego pośrednictwa pracy – EURES, które obejmują:

-międzynarodowe pośrednictwo pracy,

-informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich,

-identyfikowanie i przeciwdziałanie przeszkodom w mobilności,

-realizację projektów międzynaradowych.

Praca, której szukasz może być w innym kraju Europy – SPRAWDŹ www.eures.praca.gov.plwww.eures.europa.eu

Młodzieżowe Biuro Pracy realizuje zadania z zakresu pośrednictwa pracy dla młodzieży bezrobotnej, poszukującej pracy oraz uczącej się:

-poszukiwanie i gromadzenie ofert pracy w kraju, jak i za granicą,

-odpowiedni dobór ofert pracy w celu realizacji oczekiwań i możliwości pracodawców oraz osób poszukujących pracy,

-kierowanie młodzieży do pracy stałej, sezonowej, krótkoterminowej,

-organizowanie giełd i targów pracy.