Każdego roku obchodzimy w naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. W tym roku zajęcia mające upamiętnić ten wyjątkowy dzień trwały na lekcjach języka polskiego przez cały ostatni tydzień lutego. Wasze zadania były różne. Musieliście przygotować stosowny do tej okazji napis upamiętniający ten podniosły dzień, przygotować plakaty przedstawiajace co nasz język zanieczyszcza, zastanowić się jak moja mowa świadczy o mnie, dlaczego warto dbać o czystość naszej mowy czy określić jakie znaczenie mają w naszym języku frazeologizmy. Pracy było sporo, bo musieliście się zastanowić wraz z prof. Miodkiem „O co kaman?” Musimy pamiętać, że „granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata” i tak naprawdę „jestem, tym co mówię” jak twierdził  L. Wittgenstein i choćby z tego względu warto dbać o naszą ojczystą mowę, by była piękna i czysta.