Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest dla nas bardzo ważną rocznicą. Świętowanie rozpoczęliśmy już w październiku. Najpierw uczestnicząc w XXVI Biegu Legionisty w Marcinkowicach (o czym możecie przeczytać w innym artykule). W środę 24 października młodzież Praktyka podczas lekcji historii stworzyła w czteroosobowych grupach plakaty upamiętniające tę ważną dla nas datę. Uczniowie mieli do dyspozycji własną wyobraźnię, kredki oraz flamastry. Zobaczcie jakie piękne prace wykonali!

A w poniedziałek 29 października nasza młodzież wraz z wychowawcami złożyła hołd poległym w czasie okupacji. Cichą modlitwą uczciła pamięć o nich i ich poświęceniu.  Oprócz tego nasi uczniowie mieli okazję pomodlić się na grobach bliskich zmarłych pochowanych na cmentarzu w Chełmcu.