Drodzy uczniowie,

od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że od najbliższego poniedziałku macie obowiązek realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Podobnie jak w latach ubiegłych w okresie ferii szkolnych przysługuje wam urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.

Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z pracodawcą w celu uzgodnienia godziny powrotu na zajęcia praktyczne.

Uczniowie realizujący zajęcia praktyczne w firmie WIŚNIOWSKI powracają na praktyki od 1 lipca (środa). Uczniowie zgłaszają się na swoje dotychczasowe działy na godziny obowiązujące przed pandemią. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z brygadzistami.